• X edycja 2021 r. międzyszkolnego konkursu czytelniczego ph.: „Przeczytałam (-em) – polecam!”
    • X edycja 2021 r. międzyszkolnego konkursu czytelniczego ph.: „Przeczytałam (-em) – polecam!”

    • Za nami emocje związane z konkursem czytelniczym. Cieszy nas fakt, że w  coraz to bardziej zabieganych czasach dobrze jest spotkać się w gronie osób ceniących sobie czas spędzony na lekturze słowa drukowanego. Młodzi czytają! A przy tym chcą i potrafią rozmawiać o książkach. Uczniowie z 2 szkół ponadpodstawowych barwnie przedstawiali fabułę powieści, jej bohaterów i własne wrażenia z przeczytanych książek. Recenzje oceniało Jury złożone z pań bibliotekarek z M-GBP w Nidzicy, panie: Maria Kulikowska i Małgorzata Szczepkowska. Panie doceniły: rzeczowość wypowiedzi, trafnie wybrane pozycje, wdzięk w przedstawianiu i wyrażaniu emocji po przeczytaniu książki.

     Dziękujemy, tym którzy w różnorodny sposób zaangażowali się w tegoroczny międzyszkolny konkurs czytelniczy: Dyrekcji szkół, Jury, p. Bogdanowi Żukowskiemu, uczestnikom i nidzickiej księgarni ERRATA.

      

     A oto wyniki konkursu:

     I miejsce Gabriela Kobus ZSO – kl. 2 b

     II miejsce Maja Stryjewska ZSZiO – kl. 3 tep

     III miejsce Marceli Klimkowski  ZSO – kl. 2 c

      

     Wyróżnienia otrzymali: Kacper Witczak i Jakub Dziąbowski  (ZSZiO); Klaudia Rólka i Konrad Sakowski (ZSO)

     Pokonkursowa recezja książki przygotowana przez Maję Stryjewska, uczennicę klasy 3 TE

      

      

      

     Organizatorki konkursu bibliotekarki ZSZiO i ZSO w Nidzicy

   • Wręczenie Nagród Ministra Edukacji i Nauki
    • Wręczenie Nagród Ministra Edukacji i Nauki

    • 25 października 2021 r. w Warmińsko - Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Grażynie Langowskiej, wybitnej pedagog i działaczki „Solidarności”. Na uroczystości  obecni byli m.in.  premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, wiceminister  edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

     Cztery nauczycielki z warmińsko - mazurskich szkół zostały uhonorowane nagrodą Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, w tym Pani Teresa Hablutzel – nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy. Gratulujemy!

   • Dziewczyny z Górki wyśpiewały zwycięstwo XIV Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej!
    • Dziewczyny z Górki wyśpiewały zwycięstwo XIV Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej!

    • XIV Powiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez ZSZiO w Nidzicy, odbył się w sobotę 23 października, po roku przerwy. Gości przywitał dyrektor Dariusz Wółkiewicz, a uroczystość poprowadzili uczniowie II klasy wojskowej- Aleksandra Garczyńska i Jan Chmielewski .

     Wśród zaproszonych gości obecni byli: Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty Marek Krzysztof Nowacki, Marcin Paliński- starosta Powiatu Nidzickiego, Patryk Kozłowski –radny sejmiku wojewódzkiego, wójtowie gmin-Piotr Rakoczy, Marek Wolszczak i Grzegorz Napiwodzki.

     Jury w składzie: pan Michał Gogolewski, pan Krzysztof Żukowski, pani Izabela Fabisiak wyłoniło zwycięzców trzech kategorii: szkoły podstawowe – klasy I –IV- Szkoła Podstawowa nr 3, szkoły podstawowe- klasy V-VIII- Szkoła Podstawowa nr 2, szkoły ponadpodstawowe – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy.

     Nasze dziewczęta: Emilia Bandurska, Witkoria Domańska, Witkoria Wiśniewska, Karolina Szulczak, Marika Owsianka, Wiktoria Michalska, pod opieką pani Magdaleny Górneckiej wyśpiewały zwycięstwo piosenkami: „Kantyczka z lotu ptaka” oraz „Pieśń Pierwszej O.L.K”.

     Dekoracje, oprawę oraz piękny wystrój zamkowej sceny przygotowały panie Marlena Brzozowska i Joanna Witczak.Zdjęcia: Lech Pietraszko

   • „Prawdziwi Superbohaterowie nie noszą peleryny! Oni są naszymi nauczycielami”
    • „Prawdziwi Superbohaterowie nie noszą peleryny! Oni są naszymi nauczycielami”

    • Te słowa 14 X usłyszeli od swoich uczniów nauczyciele z „Górki” w czasie wspólnej zabawy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie zapewnili swoich pedagogów, że nie tylko w tym szczególnym dniu doceniają ich trud, wyrażali wdzięczność za życzliwość i zaangażowanie, składali wiele serdecznych życzeń. Przede wszystkim jednak uczniowie świetnie się bawili ze swoimi nauczycielami, zapraszając do wspólnej zabawy także pracowników administracji i obsługi. Tego dnia w obu budynkach szkolnych królowała oczywiście „Familiada”. Drużyny przy ulicy Jagiełły musiały zmierzyć się m.in. z pytaniami o pomieszczenie szkolne wzbudzające największy respekt, wymienić rodzaje funkcji matematycznych, najważniejsze lektury szkolne, najpopularniejszych odkrywców. Punktem kulminacyjnym obchodów było jednak ogłoszenie wyników przeprowadzonego plebiscytu - tytuł Superbelfra ZSZiO trafił w ręce pani Iwony Błęckiej.

   • Dzień Edukacji przy ulicy Wyborskiej
    • Dzień Edukacji przy ulicy Wyborskiej

    • Samorząd uczniowski przy ulicy Wyborskiej przygotował z okazji Święta Edukacji Narodowej "Szkolną Familiadę".W drugiej części święta uczniowie przyznali nauczycielom tytuły: najbardziej wymagający nauczyciel - pan Grzegorz Olbryś, zawsze uśmiechnięty - pan Dariusz Grzebski, najbardziej towarzyski - pan Dariusz Grzebała, najlepiej ubrany - pani Jolanta Bancewicz, najbardziej dowcipny - pan Grzegorz Andryszczyk,najlepszy nauczyciel - pani Dagmara Finkeklan, najbardziej wysportowany - pan Krzysztof Chlewinski najbardziej wyrozumiały - pani Marta Schabińska, zawsze przygotowany do lekcji - pani Magdalena Potapiuk.W kategorii najbardziej pomocnego pracownika nagrodę otrzymał pan Grzegorz Bugajski. Gratulujemy!

   • Zajęcia praktyczne w jednostce wojskowej w Morągu
    • Zajęcia praktyczne w jednostce wojskowej w Morągu

    • Uczniowie klas wojskowych odbyli po raz kolejny zajęcia praktyczne w jednostce wojskowej w Morągu. Dla uczniów przygotowywano cztery stanowiska. Na pierwszym nauka strzelania Berylem na symulatorze TCW-97 KGP Cyklop w trzech postawach: stojącej, klęczącej oraz leżącej. Na drugim stanowisku ładowanie magazynka w szybkim tempie. Na kolejnym składano i rozkładano karabin maszynowy, a na ostatnim strzelano z Trenażera bojowego wozu piechoty.

   • Orzęsiny klas pierwszych
    • Orzęsiny klas pierwszych

    • 11października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które przygotowała klasa 3 LOG pod opieką Pani Bogumiły Ciołek. W czasie imprezy uczniowie mieli za zadanie narysować portret swojego wychowawcy, przebiec tor przeszkód z jajkiem na łyżce. Mogli też sprawdzić swoją siłę przeciągając linę z uczniami ze starszych klas. Najlepsze okazały się klasy: 1 miejsce - 1 hp 2 miejsce - 1 lops 3 miejsce - 1 TIp.

    • Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich na zakup komputerów

    • W ramach projektów Cyfrowa Polska rusza nabór do grantu Wsparcie dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR na zakup komputerów.

     (Pracownikiem PGR mogli być rodzice, dziadkowie, pradziadkowie ucznia)

     Wnioski do pobrania na stronach urzędów gmin lub w urzędach gmin. Jeśli spełniasz kryteria nie zwlekaj ze złożeniem wniosku!

   • Chłopaki na medal
    • Chłopaki na medal

    • Pod tą nazwą 30 IX i 1 X w ZSZiO świętowano Dzień Chłopaka. Na korytarzach rozbrzmiewała głośna muzyka i roznosił się zapach ciast, a w ramach konkursów przygotowanych przez SamorządyUczniowskie śmiałkowie wybrani jako przedstawiciele klas stanęli do pojedynku. Pojedynkowali się jednak nie na szable i pistolety, ale różne – nie zawsze typowo męskie- umiejętności. Musieli popisać się m.in. biegłością we władaniu grzebieniem i wykonać swoim długowłosym modelkom wystrzałowe fryzury. Z malowaniem paznokci też łatwo nie było, a wiązane krawaty nie zawsze wyglądały jak krawaty. Przyszywane guziki często nie chciały trzymać się materiału, a pokolorowanie samochodzików czasami okazywało się trudniejsze niż wymiana wałka rozrządu.Turniej zakończył się zwycięstwem klasy II TEP. Tuż za nią uplasował się przedstawiciel Rady Pedagogicznej i Administracji, a trzecie miejsce przypadło w udziale klasie III TEP. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie zwycięzców konkursu na Mistera Szkoły. Przy dźwiękach fanfar nagrodę za I miejsce odebrał Piotr Korzeniowski (III TEG), drugie miejsce wywalczył Jakub Chojnacki (IIILOG), a trzecie - Kacper Kopeć (II LOW).

   • Dofinansowanie realizacji programu szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego
    • Dofinansowanie realizacji programu szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego

    • Powiat Nidzicki, organ prowadzący Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im . Stanisława Staszica w Nidzicy otrzymał dotację celową na dofinansowanie realizacji programu szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego (OPW) – zakup pakietu ubiorczego dla 25 uczniów i pakietu szkoleniowego.

     Wartość dotacji celowej wyniosła 77360,00 złotych (80%), wkład własny beneficjenta wyniósł 19340,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania to 96700,00 zł.

     W Liceum Ogólnokształcącym w ZSZiO   od 01. września 2020 r. prowadzony jest oddział przygotowania wojskowego. Uczniowie realizują program szkolenia wojskowego przez trzy lata, zajęcia praktyczne odbywają się w jednostce wojskowej „patronackiej” - 9. batalionie dowodzenia w Olsztynie. W klasie czwartej planowany jest tygodniowy obóz szkoleniowy.

      Oddziały przygotowania wojskowego (OPW) zostały wpisane do systemu edukacji dzięki nowelizacji ustawy Prawo oświatowe. Wprowadzenie OPW daje możliwość realizowania w szkole ujednoliconego programu, przy wsparciu MON oraz pod jego nadzorem, czego konsekwencją będzie uzyskanie przez uczniów wymiernych korzyści takich, jak:

     - uczestnictwo w obozach na terenie jednostek wojskowych,

     - udział w zajęciach specjalistycznych,

     - możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej,

     - zapewnienie dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do akademii wojskowych w kraju oraz w perspektywie zostanie oficerem Wojska Polskiego,

     - pierwszeństwo w trakcie naboru do Terytorialnej Służby Wojskowej oraz preferencje przy realizacji programu Legia Akademicka skierowanego do studentów cywilnych (zwolnienie z zajęć teoretycznych na uczelni),

     - stałe konsultacje (już w toku realizacji nauki w OPW) z oficerami Wojskowej Komendy Uzupełnień w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby wojskowej adekwatnie do potrzeb Sił Zbrojnych, uwarunkowań i predyspozycji kandydata.

     Poza przywilejami dla uczniów udział w programie oznacza też korzyści dla szkoły, która może liczyć m.in. na współpracę z jednostką patronacką i wsparcie podczas szkolenia wojskowego, zwiększoną subwencję oświatową z MEiN oraz dotacje z MON-u na zakup ubioru ucznia i specjalistycznego wyposażenia.   • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021
    • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca na boisku szkolnym przy ul. Wyborskiej wg następującego harmonogramu:

     1.Godzina 9:00  -wszystkie klasy branżowej szkoły I stopnia oraz klasy technikum budowlanego i technikum pojazdów samochodowych.

     2. Godzina  9:30 - klasy technikum ekonomicznego i  technikum informatycznego

     Klasy III TE i  I TE – wyjątkowo godz. 8:30

     3. Godzina 10:00  - wszystkie klasy liceum i technikum logistycznego

   • Dzień Dziecka
    • Dzień Dziecka

    • Samorząd uczniowski przy ulicy Wyborskiej, z okazji Dnia Dziecka, przygotował dla kolegów ciekawe gry i zabawy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla uczniów. Zapraszamy do fotorelacji:

   • Klasa mundurowa z ZSZiO na podium
    • Klasa mundurowa z ZSZiO na podium

    • maj 2021

     Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących może się pochwalić  kolejnym sukcesem.  Reprezentacja klas mundurowych ZSZiO w Nidzicy zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Szlakiem 3. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej” pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP.
   • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2021
    • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2021

    • Drogie Koleżanki, Koledzy, Przyjaciele! 

     Doskonale pamiętamy nasze pierwsze dni w tej szkole. Czuliśmy niepewność, dezorientację, a nawet strach. Z tym strachem w oczach patrzyliśmy na Was – starszych, bardziej doświadczonych, pewnych siebie. Zastanawialiśmy się, czy nas zaakceptujecie i czy będziecie w stanie nas polubić. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, widzimy, jak szybko staliśmy się elementem tej szkoły. W dużej części to Wasza zasługa – po okresie początkowej nieufności, współpraca w Samorządzie Uczniowskim, wspólna organizacja imprez szkolnych, razem spędzane przerwy i zajęcia pozalekcyjne stały się okazją do wzajemnego poznania. Mogliśmy liczyć na Wasze rady i wsparcie. Z obcych, na których patrzyło się ze strachem, zmieniliście się w osoby, z którymi chcieliśmy spędzać czas, dzielić szkolne (i nie tylko szkolne) radości i szukać wsparcia w chwilach zwątpienia, problemów, czy smutku. Dlatego dzisiejszy dzień jest o tyle trudny, bo żegnamy nie obcych, a przyjaciół, którzy stanowią ważny element naszego życia. 

     Moglibyśmy dzisiaj powtórzyć wiele frazesów o tym, jak ważny to dla Was dzień, jak dzisiaj rozpoczynacie nowy etap w życiu, wkraczacie na nowe ścieżki. To prawda - rzeczywiście w najbliższych miesiącach dużo się zmieni. Wielu z Was przeprowadzi się do innych miast, rozpocznie studia, część być może podąży w zupełnie innym kierunku. Staną przed Wami nowe wyzwania i problemy. 

     Nie będziemy Wam dzisiaj życzyć wytrwałości i odwagi na tych nowych drogach i w pokonywaniu wszystkich problemów, przed którymi postawi Was życie. Wiemy, że sobie poradzicie. Wiemy, jak wartościowymi ludźmi jesteście i jak dobrze umiecie pokonywać przeszkody. Jesteśmy pewni, że doskonale poradzicie sobie na maturze (choć pewnie w tej chwili część Was nie do końca wierzy we własne siły). Oczywiście będziemy trzymać za Was kciuki, ale będzie to tylko formalność i udowodnicie, że stać Was naprawdę na wiele. 

     Chcemy Wam życzyć zupełnie czegoś innego. Tego, abyście, idąc przez to tak zwane dorosłe życie, pozostali sobą. Abyście na zawsze zachowali ten zapał, entuzjazm, ciekawość życia, jakie macie teraz. Rozwijajcie się, odnoście zwycięstwa, mierzcie się z wyzwaniami – ale zawsze bądźcie wierni sobie. Podążajcie za marzeniami i nikomu nie pozwólcie ich zniszczyć.  

     Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Cieszymy się, że mogliśmy Was poznać, zaprzyjaźnić się z Wami i przeżyć razem wiele niezapomnianych dni. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej znajomości. I że znowu wytyczycie szlaki, którymi wkrótce i my podążymy. Ale wtedy w nowych środowiskach – na uczelniach, w miejscach pracy, nie będą czekali na nas obcy ludzie, ale bliscy nam przyjaciele. 

     Samorząd Uczniowski ZSZiO 

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
   • Tel.: 506 046 048, tel./fax : 89 625 23 66;
   • ul. Jagiełły 3 13-100 Nidzica Poland
   • Tel.: 89 625 21 24,
   • Tel.: 89 625 24 65
   • Tel.: 89 625 57 69
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 1528046