• Ekstraklasa wojskowa - Nasi uczniowie najlepsi w województwie
    • Ekstraklasa wojskowa - Nasi uczniowie najlepsi w województwie

    • Z czego składa się nabój*? To tylko jedno z pytań, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy wojewódzkiego etapu Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim #EkstraklasaWojskowa.

     Najlepiej odpowiadali Wiktor Kaszubski, Maja Leszczyńska i Michał Ziulewski, uczniowie z Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy Koordynatorem #OddziałPrzygotowaniaWojskowego w ZSZiO w Nidzicy jest mjr rez. Piotr Juraś.

     W kwietniu zwycięska drużyna będzie reprezentować Warmię i Mazury podczas centralnych zawodów w Warszawie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     *Nabój składa się z pocisku, ładunku prochowego, łuski oraz spłonki.

     zdj. st.szer.spec. Krystian Olszewski

    • Konkurs „Czytamy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej”

    • 20 grudnia w szkolnej bibliotece przy ulicy Jagiełły odbył się konkurs „Czytamy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej”. Czytając tę pozytywistyczną powieść, nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania, organizowanego przez Prezydenta RP od 2012 roku. W konkursie wzięły udział głównie kilkuosobowe zespoły klasowe, ale także indywidualni uczestnicy. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień wyłoniono zwycięzców:

     I miejsce - reprezentanci klasy 4 TS – Mateusz Doreński, Kacper Jabłoński, Kacper Stawczyk, Mateusz Witkowski i Paweł Żaglewski;

     II miejsce - uczeń klasy 1 TI – Fabian Byller;

     III miejsce - dziewczęta z klasy 2 LOPS – Aleksandra Łukaszewska, Weronika Szczepkowska i Oliwia Wrotek.

     Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

    • XII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, ph.: „Przeczytałam (-em) – polecam!”

    • 15 listopada 2023 r. odbył się w bibliotece szkolnej ZSZiO w Nidzicy, XII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy, ph.: „Przeczytałam (-em) – polecam!”

     Wśród polecanych książek znalazły się tytuły: z literatury młodzieżowej nurtu young adoult  („For sure not you” i „13 powodów”), kryminały („Jakiej śmierci boisz się najbardziej” i  „Przewodnik po zbrodni wg grzecznej dziewczynki”), przygodowe („Zjawa” i „ Percy Jakson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna”), o problematyce społecznej lub politycznej („Kim Iiyoung, urodzona w 1982”, „Prowadź swój pług przez kości umarłych” i ”The cat at the wall”), historycznej („Kamienie na szaniec”),  a nawet z gatunku poezji („Słońce i jej kwiaty” – Rupi Kaur).

     Młodzież, jak zwykle, stanęła na wysokości zadania konkursowego, przekazując z zaangażowaniem silne emocje i argumenty, dla których warto czytać książki. Przewodnicząca Jury pani Maria Kulikowska z M-GBP w Nidzicy podkreśliła wysoki poziom przygotowania i nietuzinkowy wybór tytułów. Wraz z panią Marią w Jury zasiadali przedstawiciele SU obu szkół w Nidzicy: Maja Leszczyńska (ZSZiO) i Maciej Maj (ZSO).

     Wyróżniono następujące osoby: I miejsce – Iga Potapiuk (ZSO), II miejsce – Marceli Klimkowski (ZSO), III miejsce (najmłodszy uczestnik konkursu) – Fabian Byller (ZSZiO) oraz wyróżnienie – Julia Bonczar (ZSZiO).

     Organizatorki dziękują za okazaną pomoc i życzliwość: Dyrekcji M-GBP w Nidzicy, Dyrekcjom szkół oraz Radom Rodziców, a także pani Katarzynie Smółce z Nidzickiej Księgarnii Errata i panu Bogdanowi Żukowskiemu.

     Bibliotekarki (ZSZiO i ZSO w Nidzicy)

    • Dzień postaci z bajek

    • W ramach zorganizowanego przez klasę 3TE dnia postaci z bajek (06.11), odbył się konkurs na najlepszy kostium. 

      

     Zwycięskie klasy na ul. Jagiełły:

     1 miejsce - 3LOW - bon na przełożenie pracy klasowej

     2 miejsce - 1TI - bon na przełożenie sprawdzianu

     3 miejsce - 4LOPS - bon na przełożenie niezapowiedzianej kartkówki

      

     Zwycięskie klasy na ul. Wyborskiej:

     1 miejsce - 3TL - bon na przełożenie pracy klasowej

     2 miejsce - 5TL - bon na przełożenie sprawdzianu

     3 miejsce - 2TŻ - bon na przełożenie niezapowiedzianej kartkówki

      

     W obydwu budynkach szkoły odbył się kiermasz ciast, zebrane fundusze są przekazane na cel klasowy 3TE.

    • Dzień Piżamy

    • 3 listopada w szkole odbył się Dzień Piżamy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski . Przebrani uczniowie zostali zwolnieni z niezapowiedzianej kartkówki i odpowiedzi ustnej.

   • Ekoświat z Ekopracownią
    • Ekoświat z Ekopracownią

    • Nasza Szkoła w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła pracę metodą projektu z przedmiotów przyrodniczych pod tytułem „Młodzi na tropie Ekoświata”.

     Pomiary, badania, wnikliwe obserwacje i wnioski - tok pracy badawczej kulminacyjnie odbywać się będzie w naszej nowej, doskonale wyposażonej dzięki środkom WFOŚiGW w Olsztynie i Powiatu Nidzickiego, pracowni o wspomnianej już nazwie „Ekopracownia”.

     A wszystko zaczęło się w ubiegłym roku szkolnym, kiedy wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Dzięki pracy Uczniów i opiekuna – p. Agnieszki Prusik - powstał krótki filmik przedstawiający ekologiczne i antyekologiczne miejsca z naszego otoczenia. Film, którego głównymi pomysłodawcami i autorami byli uczniowie  naszej szkoły, udostępniono na kanale YouTube.

     https://youtu.be/ieuQDxCbjXY

     Koncepcja przedstawionego obrazu, a w nim plusów i minusów ekologicznych w naszym mieście i okolicach, została pozytywnie przyjęta przez organizatorów. Otrzymaliśmy dofinansowanie i rozpoczęła się praca nad realizacją pomysłu – stworzenia nowatorskiego miejsca, w którym uczniowie odkrywać będą „świat od nowa”.

     W ten sposób powstała nowoczesna pracownia: znakomicie wyposażona klasa eko.

     Przed nami realizacja projektu: prowadzenie rzetelnych obserwacji, wnikliwych pomiarów, dokładnych badań i formułowanie wniosków potwierdzających lub wykluczających hipotezy. To także zajęcia terenowe, konkursy, wystawy, wykłady z dziedziny ekologii.

     Nasze działania mają wielokierunkowy wymiar: uatrakcyjnimy proces edukacyjny, rozpowszechnimy zdobytą wiedzę, zbadamy nasze otoczenie, zadbamy o stan środowiska regionu, w którym żyjemy… a końcową konkluzją będzie odpowiedź na stale powtarzane w tle pytanie: „Czy miejsce, w którym żyjemy jest przyjazne środowisku?”

   • XVI Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej
    • XVI Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

    • 21 padziernika 2023 r. na sali rycerskiej nidzickiego zamku miał miejsce XVI Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

     Obecna edycja Przeglądu odbyła się pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego i Starosty Nidzickiego Marcina Palińskiego.

     Przegląd zorganizowany został przez przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przy współpracy z Nidzickim Ośrodkiem Kultury.

     Wykonawców oceniało jury w składzie:

     przewodniczący - Michał Gogolewski - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie

     Izabela Fabisiak - instruktorka śpiewu w Nidzickim Ośrodku Kultury

     Piotr Lejbt - muzyk, instruktor w Nidzickim Ośrodku Kultury

     Konkurs odbył się w trzech kategoriach:

     - szkoła podstawowa - klasy I - IV

     - szkoła podstawowa - klasy V-VIII

     - szkoły ponadpodstawowe

     Konkurs poprowadzili uczniowie ZSZiO Maja Leszczyńska i Jan Chmielewski.

     W kategorii szkoła podstawowa klasy I -IV wystąpili uczniowie szkół podstawowych: SP nr 2 w Nidzicy, szkół podstawowych w Rogożu, Janowie i Janowcu Kościelnym.

     W kategorii szkoła podstawowa klasy V -VIII zaśpiewali uczniowie ze szkół w Kozłowie, Janowie i Janowcu Kościelnym.

     Szkoły średnie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Nidzicy.

     WYNIKI:

     Kategoria:

     SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I- IV

     I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Rogożu

     II miejsce - Szkoła Podstawowa nr.2 im. Michała Kajki w Nidzicy

     III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym i Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Janowie.

     SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY V - VIII

     I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Janowie

     II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

     III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary - Malewskiej w Kozłowie.

     SZKOŁY ŚREDNIE

     I miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy

     Przegląd odbył się dzięki wsparciu: Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Nidzicy, Banku Spółdzielczego w Nidzicy, Nidzickiego Ośrodka Kultury oraz Orzechowski Centrum Ogrodnicze.

   • Puchar i srebrne medale za zajęcie II miejsca w eliminacjach do "Strzeleckich Mistrzostw Polski"
    • Puchar i srebrne medale za zajęcie II miejsca w eliminacjach do "Strzeleckich Mistrzostw Polski"

    • 20 października 2023 r. w Olsztynie, podczas Święta Terenowych Organów Wykonawczych w skład których wchodzą Wojskowe Centra Rekrutacji, uczniowie naszej szkoły odebrali Puchar i srebrne medale za zajęcie II miejsca w eliminacjach do "Strzeleckich Mistrzostw Polski".

     Skład drużyny: Wiktor Kaszubski, Sandra Miecznikowska, Michał Ziulewski i Wiktoria Fedyrko - rezerwowa.

     Jeszcze raz gratulujemy!

    • Świadectwa uzyskanych kwalifikacji oraz egzaminy zawodowe

    • Uwaga absolwenci Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy zdawali egzaminy zawodowe przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży (tzn. w naszej szkole). W sekretariatach szkół są do odebrania dyplomy i świadectwa uzyskanych kwalifikacji przesłane przez OKE w Łomży. Proszę o niezwłoczny odbiór tych bardzo ważnych dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje zawodowe. 

     Absolwentów technikum i BS I Stopnia oraz uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, którym nie udało się zdać egzaminu zawodowego w poprzednich terminach, zapraszam niezwłocznie do złożenia stosownej deklaracji, aby móc przystąpić do egzaminu w najbliższej – styczniowej sesji. Deklarację taką należy wypełnić lub złożyć w sekretariacie szkoły przy ulicy Wyborskiej 12A, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września 2023 r.

     Krzysztof Grochowski (z-ca dyrektora w ZSZiO w Nidzicy)

    • W naszej szkole powstanie „Ekopracownia”

    • Rozpoczynamy realizację projektu „Młodzi na tropie Ekoświata”, w ramach którego w naszej szkole powstanie nowa „Ekopracownia”. Ekopracownia dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji, w kwocie 69848,36 zł. Wkład własny do projektu w wysokości 7760,93 zł zabezpieczył organ prowadzący – Powiat Nidzicki.

    • Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-planeta"

    • W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym "Geo-planeta" w naszej szkole bardzo dobry wynik uzyskali następujący uczniowie: Szymon Socha 4tep, Zuzanna Filipek 1 tep, Wiktor Kaszubski 2low oraz Patrycja Meler 4 tep. Szkolnym organizatorem konkursu była p. Patrycja Ciesielska. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział i gratulujemy uzyskanych wyników.

   • "Jak nie czytam jak czytam"!
    • "Jak nie czytam jak czytam"!

    • 7 czerwca 2023 r. włączyliśmy się w ogólnopolską akcję: „Jak nie czytam, jak czytam!”, zainicjowaną przez czasopismo pt.: „Biblioteka w Szkole”. Jej głównym celem jest promocja czytelnictwa. Dodatkowo w gościnnych progach M-GBP w Nidzicy odbyliśmy wspólny happennig czytelniczy (patrz fotorelacja na stronie biblioteki publicznej!). Do budowania przyjaznych skojarzeń z książką w naszej szkole przystąpiły następujące klasy: 1 i 2 lops, 1 i 2 TI, 3 H.

   • Zawody dla klas wojskowych w Ustce.
    • Zawody dla klas wojskowych w Ustce.

    • Przez trzy dni nasz Team w składzie: kapitan - Wiktor Kaszubski, Wiktoria Fedyrko, Sandra Miecznikowska, Bartosz Kozłowski, Kacper Duchna, Bartosz Zdunek, Maciej Paliński oraz opiekunowie: Agnieszka Prusik i major Piotr Juraś przebywali na terenie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. admirała floty Józefa Unrug w Ustce.

     Program zawodów był napięty. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczna, myśleniem taktycznym, działaniem strategicznym. Kolejne konkurencje odbywały się zarówno na lądzie jak i w wodzie.

     Uczestniczyliśmy w tego rodzaju zmaganiach po raz pierwszy. Możemy się pochwalić trzecim miejscem w konkurencji: strzał do tarczy, a zdobywczynią pucharu jest uczennica klasy I - Wiktoria Fedyrko.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
   • Tel.: 506 046 048,
    tel./fax : 89 625 23 66;
   • ul. Jagiełły 3
    13-100
    Nidzica
    Poland
   • Tel.: 89 625 21 24,
   • Tel.: 89 625 24 65
   • Tel.: 89 625 57 69
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 1735323