• Orzęsiny klas pierwszych
    • Orzęsiny klas pierwszych

    • 11października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które przygotowała klasa 3 LOG pod opieką Pani Bogumiły Ciołek. W czasie imprezy uczniowie mieli za zadanie narysować portret swojego wychowawcy, przebiec tor przeszkód z jajkiem na łyżce. Mogli też sprawdzić swoją siłę przeciągając linę z uczniami ze starszych klas. Najlepsze okazały się klasy: 1 miejsce - 1 hp 2 miejsce - 1 lops 3 miejsce - 1 TIp.

    • Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich na zakup komputerów

    • W ramach projektów Cyfrowa Polska rusza nabór do grantu Wsparcie dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR na zakup komputerów.

     (Pracownikiem PGR mogli być rodzice, dziadkowie, pradziadkowie ucznia)

     Wnioski do pobrania na stronach urzędów gmin lub w urzędach gmin. Jeśli spełniasz kryteria nie zwlekaj ze złożeniem wniosku!

   • Chłopaki na medal
    • Chłopaki na medal

    • Pod tą nazwą 30 IX i 1 X w ZSZiO świętowano Dzień Chłopaka. Na korytarzach rozbrzmiewała głośna muzyka i roznosił się zapach ciast, a w ramach konkursów przygotowanych przez SamorządyUczniowskie śmiałkowie wybrani jako przedstawiciele klas stanęli do pojedynku. Pojedynkowali się jednak nie na szable i pistolety, ale różne – nie zawsze typowo męskie- umiejętności. Musieli popisać się m.in. biegłością we władaniu grzebieniem i wykonać swoim długowłosym modelkom wystrzałowe fryzury. Z malowaniem paznokci też łatwo nie było, a wiązane krawaty nie zawsze wyglądały jak krawaty. Przyszywane guziki często nie chciały trzymać się materiału, a pokolorowanie samochodzików czasami okazywało się trudniejsze niż wymiana wałka rozrządu.Turniej zakończył się zwycięstwem klasy II TEP. Tuż za nią uplasował się przedstawiciel Rady Pedagogicznej i Administracji, a trzecie miejsce przypadło w udziale klasie III TEP. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie zwycięzców konkursu na Mistera Szkoły. Przy dźwiękach fanfar nagrodę za I miejsce odebrał Piotr Korzeniowski (III TEG), drugie miejsce wywalczył Jakub Chojnacki (IIILOG), a trzecie - Kacper Kopeć (II LOW).

   • Dofinansowanie realizacji programu szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego
    • Dofinansowanie realizacji programu szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego

    • Powiat Nidzicki, organ prowadzący Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im . Stanisława Staszica w Nidzicy otrzymał dotację celową na dofinansowanie realizacji programu szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego (OPW) – zakup pakietu ubiorczego dla 25 uczniów i pakietu szkoleniowego.

     Wartość dotacji celowej wyniosła 77360,00 złotych (80%), wkład własny beneficjenta wyniósł 19340,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania to 96700,00 zł.

     W Liceum Ogólnokształcącym w ZSZiO   od 01. września 2020 r. prowadzony jest oddział przygotowania wojskowego. Uczniowie realizują program szkolenia wojskowego przez trzy lata, zajęcia praktyczne odbywają się w jednostce wojskowej „patronackiej” - 9. batalionie dowodzenia w Olsztynie. W klasie czwartej planowany jest tygodniowy obóz szkoleniowy.

      Oddziały przygotowania wojskowego (OPW) zostały wpisane do systemu edukacji dzięki nowelizacji ustawy Prawo oświatowe. Wprowadzenie OPW daje możliwość realizowania w szkole ujednoliconego programu, przy wsparciu MON oraz pod jego nadzorem, czego konsekwencją będzie uzyskanie przez uczniów wymiernych korzyści takich, jak:

     - uczestnictwo w obozach na terenie jednostek wojskowych,

     - udział w zajęciach specjalistycznych,

     - możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej,

     - zapewnienie dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy aplikowaniu do akademii wojskowych w kraju oraz w perspektywie zostanie oficerem Wojska Polskiego,

     - pierwszeństwo w trakcie naboru do Terytorialnej Służby Wojskowej oraz preferencje przy realizacji programu Legia Akademicka skierowanego do studentów cywilnych (zwolnienie z zajęć teoretycznych na uczelni),

     - stałe konsultacje (już w toku realizacji nauki w OPW) z oficerami Wojskowej Komendy Uzupełnień w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby wojskowej adekwatnie do potrzeb Sił Zbrojnych, uwarunkowań i predyspozycji kandydata.

     Poza przywilejami dla uczniów udział w programie oznacza też korzyści dla szkoły, która może liczyć m.in. na współpracę z jednostką patronacką i wsparcie podczas szkolenia wojskowego, zwiększoną subwencję oświatową z MEiN oraz dotacje z MON-u na zakup ubioru ucznia i specjalistycznego wyposażenia.   • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021
    • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020/2021

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca na boisku szkolnym przy ul. Wyborskiej wg następującego harmonogramu:

     1.Godzina 9:00  -wszystkie klasy branżowej szkoły I stopnia oraz klasy technikum budowlanego i technikum pojazdów samochodowych.

     2. Godzina  9:30 - klasy technikum ekonomicznego i  technikum informatycznego

     Klasy III TE i  I TE – wyjątkowo godz. 8:30

     3. Godzina 10:00  - wszystkie klasy liceum i technikum logistycznego

   • Dzień Dziecka
    • Dzień Dziecka

    • Samorząd uczniowski przy ulicy Wyborskiej, z okazji Dnia Dziecka, przygotował dla kolegów ciekawe gry i zabawy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla uczniów. Zapraszamy do fotorelacji:

   • Klasa mundurowa z ZSZiO na podium
    • Klasa mundurowa z ZSZiO na podium

    • maj 2021

     Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących może się pochwalić  kolejnym sukcesem.  Reprezentacja klas mundurowych ZSZiO w Nidzicy zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Szlakiem 3. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej” pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP.
   • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2021
    • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2021

    • Drogie Koleżanki, Koledzy, Przyjaciele! 

     Doskonale pamiętamy nasze pierwsze dni w tej szkole. Czuliśmy niepewność, dezorientację, a nawet strach. Z tym strachem w oczach patrzyliśmy na Was – starszych, bardziej doświadczonych, pewnych siebie. Zastanawialiśmy się, czy nas zaakceptujecie i czy będziecie w stanie nas polubić. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, widzimy, jak szybko staliśmy się elementem tej szkoły. W dużej części to Wasza zasługa – po okresie początkowej nieufności, współpraca w Samorządzie Uczniowskim, wspólna organizacja imprez szkolnych, razem spędzane przerwy i zajęcia pozalekcyjne stały się okazją do wzajemnego poznania. Mogliśmy liczyć na Wasze rady i wsparcie. Z obcych, na których patrzyło się ze strachem, zmieniliście się w osoby, z którymi chcieliśmy spędzać czas, dzielić szkolne (i nie tylko szkolne) radości i szukać wsparcia w chwilach zwątpienia, problemów, czy smutku. Dlatego dzisiejszy dzień jest o tyle trudny, bo żegnamy nie obcych, a przyjaciół, którzy stanowią ważny element naszego życia. 

     Moglibyśmy dzisiaj powtórzyć wiele frazesów o tym, jak ważny to dla Was dzień, jak dzisiaj rozpoczynacie nowy etap w życiu, wkraczacie na nowe ścieżki. To prawda - rzeczywiście w najbliższych miesiącach dużo się zmieni. Wielu z Was przeprowadzi się do innych miast, rozpocznie studia, część być może podąży w zupełnie innym kierunku. Staną przed Wami nowe wyzwania i problemy. 

     Nie będziemy Wam dzisiaj życzyć wytrwałości i odwagi na tych nowych drogach i w pokonywaniu wszystkich problemów, przed którymi postawi Was życie. Wiemy, że sobie poradzicie. Wiemy, jak wartościowymi ludźmi jesteście i jak dobrze umiecie pokonywać przeszkody. Jesteśmy pewni, że doskonale poradzicie sobie na maturze (choć pewnie w tej chwili część Was nie do końca wierzy we własne siły). Oczywiście będziemy trzymać za Was kciuki, ale będzie to tylko formalność i udowodnicie, że stać Was naprawdę na wiele. 

     Chcemy Wam życzyć zupełnie czegoś innego. Tego, abyście, idąc przez to tak zwane dorosłe życie, pozostali sobą. Abyście na zawsze zachowali ten zapał, entuzjazm, ciekawość życia, jakie macie teraz. Rozwijajcie się, odnoście zwycięstwa, mierzcie się z wyzwaniami – ale zawsze bądźcie wierni sobie. Podążajcie za marzeniami i nikomu nie pozwólcie ich zniszczyć.  

     Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Cieszymy się, że mogliśmy Was poznać, zaprzyjaźnić się z Wami i przeżyć razem wiele niezapomnianych dni. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej znajomości. I że znowu wytyczycie szlaki, którymi wkrótce i my podążymy. Ale wtedy w nowych środowiskach – na uczelniach, w miejscach pracy, nie będą czekali na nas obcy ludzie, ale bliscy nam przyjaciele. 

     Samorząd Uczniowski ZSZiO 

    • Wysokie kwalifikacje – nowa szansa na rynku pracy.

    •  

     Osoby, które zgłosiły się w ramach rekrutacji do Projektu

     Wysokie kwalifikacje – nowa szansa na rynku pracy.

     Ze względu na problemy z naborem do kursu Operator wózka widłowego, ostateczne zamknięcie procesu rekrutacji i dalszych działań projektowych przesunęło się o 1 tydzień.

     Na dzień dzisiejszy Komisja rekrutacyjna zamknęła listy podstawowe do poszczególnych kursów i listy rezerwowe do Projektu. Prezentujemy je w załączeniu.

     Osoby, które nie zakwalifikowały się do Projektu w tej edycjiprosimy nie rezygnować. Bardzo często nie mogliśmy Was wziąć pod uwagę ze względu na wiek (w szczególności do kursów prawa jazdy i operatora wózka widłowego). Ale już w grudniu tego roku wystartuje druga edycja Projektu i z wielką chęcią widzielibyśmy Was w kolejnym naborze. Nieznacznie zatem tylko odsuniemy w czasie udział w Projekcie :-)

     Osoby, które zostały ostatecznie zakwalifikowane do Projektu – do końca tygodnia otrzymacie harmonogram dalszych działań projektowych. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną na platformie TEAMS Indywidualne Diagnozy z Doradcą zawodowym. Spotkania będą krótkie (pierwsze ok. 45 minut i drugie ok. 15 minut).

     Orientacyjny czas rozpoczęcia udziału w poszczególnych kursach:

     - prawo jazdy – koniec kwietnia br.

     - operator wózka widłowego – maj br.

     - obsługa programów magazynowo-sprzedażowych – koniec maja – początek czerwca br. (w zależności od tego, jak zakończą się praktyki zawodowe zaplanowane w niektórych klasach),

     - kurs spawacza TIG – maj br.

     - kurs spawania sieci światłowodowych – koniec maja – początek czerwca br. (w zależności od tego, jak zakończą się praktyki zawodowe zaplanowane w niektórych klasach).

     W międzyczasie będziemy kontaktowali się z Wami indywidualnie w celu ustalenia terminu spotkania w Biurze Projektu do uzupełnienia dokumentacji.

     Jeszcze raz WSZYSTKIM bardzo DZIĘKUJEMY za zainteresowanie naszym Projektem.

      

     Życząc sobie i Wam owocnej współpracy, pozdrawiamy,

     Zespół Koordynujący realizację Projektu Wysokie kwalifikacje – nowa szansa na rynku pracy.

   • KATYŃ NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI
    • KATYŃ NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI

    • Uczniowie ZSZiO w Nidzicy  wzięli udział w II Edycji  Ogólnopolskiego konkursu pt. „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” organizowanego z inicjatywy Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, przez Kancelarię Sejmu. Prace konkursowe trzeba było wysłać do 19 marca 2021.

    • Rekrutacja do nowego Projektu: Wysokie kwalifikacje - nowa szansa na rynku pracy.

    • Do kogo skierowany jest Projekt i co obejmuje?

     • Projekt kierujemy do Uczniów klas starszych TE, TI, TL, TPS i TB.
     • W ramach Projektu Uczniowie otrzymają:
     • Indywidualne Diagnzy (z Doradcą Zawodowym)
     • Ddatkowe kursy (od marca do czerwca 2021):
      • Kurs nauki jazdy kat. B (w Szkole)
      • Kurs: Spawacz 141 TIG (w certyfikowanym Ośrodku)
      • Kurs Operator wózka widłowego (w Szkole)
      • Kurs Obsługa programów magazynowosprzedażowych (w Szkole)
      • Kurs Instalacja sieci światłowodowych (w Szkole)
     • Ddatkowe Staże u pracodawców, za które stażyści otrzymują stypendium

     Co zapewniamy?

     • Bezpłatne kursy i materiały szkoleniowe,
     • Zwrot kosztów dojazdu na kurs,
     • Odzież ochronną, bezpłatne badania lekarskie (przed kursami i przed stażami) i szkolenia BHP (przed stażami),
     • Stypendia dla Uczniów, którzy zrealizują staż u pracodawców.

     Przejdź do informacji o rekrutacji

   • Rajd Rowerowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych
    • Rajd Rowerowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    • Jak pamiętacie, na jesieni Nasza Szkoła organizuje Niepodległościowy Rajd Rowerowy. Bierzecie w nim bardzo chętnie liczny udział. W tym roku szkolnym, (bez uczniów, niestety ze względu na pandemię i zdalne nauczanie oraz związane z tym obostrzenia), na stałe wprowadzamy Rajd Rowerowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
   • OBCHODY ŚWIETA ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH W NASZEJ SZKOLE
    • OBCHODY ŚWIETA ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH W NASZEJ SZKOLE

    • Szkoła od początku ustanowienia przez Sejm RP celebruje obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

     Z inicjatywy nauczycieli naszej szkoły, należących do NSZZ „Solidarność”, powstała tablica świadcząca o powojennych losach Żołnierzy Niezłomnych zawieszona na budynku, w którym funkcjonował dawniej Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Nidzicy.

     W roku 2008 uczniowie pod kierunkiem nauczycieli historii uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie ph.: „Śladami zbrodni 1945-1956".  Celem konkursu było przypomnienie trudnych wydarzeń w powojennej historii Polski oraz udokumentowanie zachowanych budynków dawnych kaźni stalinowskich. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali: Kinga Chmielińska, Krzysztof Grochowski, Teresa Hablutzel i Bożena Rutkowska. Dzięki wspólnym wysiłkom powstała konkursowa prezentacja multimedialna, pt.: „Śladami zbrodni 1945-1956” złożona z: dokumentów, relacji świadków, zdjęć budynku UBP przy ulicy 1 Maja 15 oraz pól przy ulicy Murzynowskiego w Nidzicy, gdzie prawdopodobnie grzebano zwłoki pomordowanych więźniów.

     Informujemy społeczność szkolną o tym święcie, oglądając filmy na lekcjach czy tworząc wystawy w bibliotekach szkolnych, zamieszczanych także na stronach internetowych szkoły. Ciekawym pomysłem (mającym wiele polubień na FB), była wystawa prac plastycznych zorganizowana przez nauczyciela Ryszarda Maja. Zdjęcia portretów Żołnierzy Niezłomnych narysowane przez uczniów naszej  szkoły wzbudzały duże zainteresowanie.

     Inną formą przywiązania do tradycji narodowej jest czynne uczestniczenie w Rajdzie Gwiaździstym im. Zacheusza Nowowiejskiego w Górach Dębowych. Pomysłodawcą Rajdu był nauczyciel ZSZiO w Nidzicy – Witold Zagożdżon. Wyklęty Wiktor Zacheusz Nowowiejski pochodził z naszych stron, z okolic Janowa (zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku w Internecie: https://www.youtube.com/watch?v=HyfacYJ1xCc). 
     Tej sportowej z nazwy imprezie, organizowanej zwykle we wrześniu lub   październiku przez: Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Starostwo Powiatowe w Nidzicy, Nadleśnictwo Przasnysz, Gminę i Miasto Chorzele, Lokalną Organizację Turystyczną Północnego Mazowsza, towarzyszą także odczyty poświęcone postaciom  Żołnierzy Wyklętych, wydarzeniom z nimi związanymi oraz rocznicom patriotycznym. Początkowo w Rajdzie rowerowym brali udział wyłącznie nauczyciele naszej szkoły panowie: Witold Zagożdżon, Dariusz Czajka i Lech Borucki. Stopniowo dołączali także uczniowie dysponujący dużą sprawnością fizyczną, ze względu na znaczącą odległość z Nidzicy.

     zdjęcia z Rajdu:

      

     W bibliotekach szkolnych gromadzimy publikacje: książki, czasopisma oraz broszury a także filmy na DVD -  które otrzymujemy bezpłatnie wraz z Biuletynem IPN. Zachęcamy do zapoznawania się z biografiami tak ciekawych i zasłużonych postaci jak: Witold Pilecki, August Emil Fieldorf (Nil), Łukasz Ciepliński czy Wiktor Zacheusz Nowowiejski  i wielu, wielu innych.

     W galerii zdjęcia  książek, płyt na DVD:

     autor: Ewa Zborowska, Biblioteka

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
   • zsziownidzicy@interia.pl
   • Tel.: 506 046 048, tel./fax : 89 625 23 66;
   • ul. Jagiełły 3 13-100 Nidzica
   • Tel.: 89 625 21 24,
   • Tel.: 89 625 24 65
   • Tel.: 89 625 57 69
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 330456